Környezet-szolgáltatások

A Bartók Udvar Budapest nyugati kapujában, Újbuda viszonylag forgalmas részén, a Hamzsabégi, Bartók Béla és Tétényi út találkozásánál helyezkedik el. A Bartók Udvar kiváló lokációját egy közlekedéshatékonysági tanulmány is bizonyítja. A vizsgálat elkészítésére a Közlekedéstudományi Intézetet kérte fel az irodaházat fejlesztő InfoGroup. Az alábbi közlekedésre vonatkozó adatok a KTI tanulmányából kerültek ki. 

Megközelítés közúton

kozuti_200A KTI szakemberei a Bartók udvarból indulva ún. úszókocsis méréssel szerezték be a csúcsidőre (munkanapokon 7:30-9:00 és 16:30-18:00 óra között, pénteken 15:30-17:00 között) vonatkozó adatokat. Összesen 70 szakaszon került sor mérésekre, kb. 30 órán át.

Az itt látható izokrón térképről leolvasható, hogy a Bartók Udvar közúti elérhetősége kedvező, hiszen csúcsidőben a budai oldal fő csomópontjai 15 percen belül elérhetőek. Az Árpád híd például 23 perc alatt, a pesti oldalon a belváros nagy része 15 percen belül elérhető. Az M1/M7 autópályák csatlakozása is negyedórán belül megközelíthető. A csúcsidőn kívüli időszakokban átlagosan 5-10 perccel csökken az utazási idő.

Megközelítés tömegközlekedéssel

A Bartók Udvar közösségi elérhetősége is kedvező (ld. izokrón térkép). Dél- és Közép-Buda nagy része 15 percen belül elérhető, északra a Lánchídig, délre pedig Budafokig. A pesti belváros a 15-20 perc alatt elérhető zónába került, míg a Hungária gyűrű 25-30 perc alatt elérhető. A budapesti agglomerációból, illetve az ország nyugati feléből, de akár Bécsből érkezők számára előnyös a Kelenföldi pályaudvar közelsége, hiszen ott megállnak a Budapest – Bécs – München railjet vonatok, valamint minden távolsági és elővárosi vonat.

 

Megközelítés kerékpárral

kerekpar_200

Az utóbbi időben a kerékpáros közlekedés népszerűsége rendkívüli mértékben emelkedett Budapesten. Városban kb. 30 perces kerékpározást számítva hozzávetőleg 7-8 kilométer az a távolság, amely reális lehetőség a kerékpáros munkába járásra. A Bartók Udvar elhelyezkedése a kerékpáros közlekedés szempontjából kedvező, hiszen itt halad el a Lágymányosi-híd – Kelenföldi pályaudvar kerékpárút.


 

P+R parkolóház

parkolo_200A Bartók Udvar saját parkolóházzal rendelkezik. Akár 280 dedikált, állandó parkolóhelyet tudunk biztosítani. A parkolóház felügyelt, nem őrzött. A bevásárlóközpontokhoz hasonló fizetési rendszert vezettünk be, így a bérlők és vendégeik számára is átlátható és rugalmas parkolási rendet biztosítunk.

 

 

Irodaházi szolgáltatások

  • Étterem- Il Treno
  • Élelmiszerüzlet- Tesco Express
  • Bankautomata- kdb Bank
  • Autómosó
  • Benzinkút – Lukoil, Shell
  • Posta

Ügyintézés akár ebédszünetben

A XI. kerület okmányirodái és szakorvosi rendelője 15 percen belül tömegközlekedéssel elérhetőek a Bartók Udvarból.  Az említett intézmények mindegyikében időpont foglalható. Az irodaházban kdb bankfiók, azzal szembeni posta, 250 méterre pedig Erste bankfiók található. 

Újbuda- Budapest XI. kerület


Újbuda a főváros legnépesebb kerülete: lakossága 139 892 fő (ezzel – Budapestet nem számolva – Magyarország ötödik legnagyobb települése lehetne). A lakosság körében a kerületek közül a legalacsonyabb a munkanélküliség aránya (1,71%), és az összes fővárosi választókerület közül a 15. számúban a legalacsonyabb ez a ráta (1,22%). Ez valószínűleg összefügg azzal, hogy a közép- és felsőfokú képzettséggel rendelkező népesség aránya is meghaladja a fővárosi átlagot (középfokú: kb. +12,8%, felsőfokú: +13% [2005]).

A kerület szempontjából meghatározó jelentőségű, hogy nagy számú felsőoktatási intézmény települt meg itt. A Szabadság és a Petőfi híd között a külön e célra feltöltött lágymányosi Duna-partot a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 1909-re felépült campusa, valamint az ELTE Informatikai, Társadalomtudományi és Természettudományi Karának otthont adó, az ezredforduló éveiben elkészült egyetemi város foglalja el. Korábban önálló intézményként létezett a Gellért-hegy oldalában álló, 1977-ben alapított Államigazgatási Főiskola és a Villányi út mellett, a hegy lábánál elhelyezkedő Kertészeti és Élelmiszeripari Egyetem.

A két intézmény ma a Budapesti Corvinus Egyetem részeként működik: előbbiből jött létre a Közigazgatástudományi Kar, míg az utóbbi Budai Campus néven a Kertészeti, a Tájépítészeti és az Élelmiszeripari Karoknak ad otthont. Ezek mellett az 1992-ben alapított Gábor Dénes Főiskola, illetve az 1996-ban megnyílt Általános Vállalkozási Főiskola épületei is a kerületben vannak. (forrás: Wikipedia)

Bővebben

Elhelyezkedés

Bővebben

Fotótár